write my thesis paper

Всі сектори комерційної нерухомості на європейському ринку демонструють зниження дохідності

Лондон – Київ, 5 серпня 2015 –  За даними дослідження “Ставки оренди і дохідність в регіоні Європа, Близький Схід і Африка” (EMEA Prime Rents and Yields ), проведеним провідною міжнародною консалтинговою компанією в галузі нерухомості CBRE, в II кв. 2015 дохідність на європейських ринках комерційної нерухомості продовжила знижуватися в усіх секторах, що було обумовлено зростаючим попитом з боку інвесторів і дуже низькою дохідністю облігацій. Протягом кварталу дохідність в секторі комерційної нерухомості не виросла на жодному із 163 ринків регіону Європи, Близького Сходу і Африки.

В усіх основних секторах було відзначено зниження дохідності як мінімум на 30 базисних пунктів в порівнянні з ситуацією за аналогічний період минулого року. У другому кварталі дохідність у всіх основних секторах комерційної нерухомості знизилася не менш ніж на десять базисних пунктів, а в секторах індустріальної та логістичної нерухомості на цілих 15 б. п. Це було обумовлено істотними коригуваннями на деяких ключових ринках, серед яких Париж, Барселона і Мілан. Дохідність в секторі  офісної нерухомості знизилася на декількох великих ринках, включаючи Лондон, Мюнхен, Брюссель і Париж. Зміни дохідності також відзначені в деяких важливих центрах торгівлі, зокрема в Дубліні, Берліні та Мілані.

Динаміка орендних ставок залишається нерівномірною. Секторальні індекси орендних ставок виросли незначно, однак сектор торговельної нерухомості лідирує. Протягом кварталу помітне зростання орендних ставок спостерігалося, зокрема, на ринках офісної нерухомості Дубліна, Барселони і Лондона, а також на ринках торгової нерухомості в Мілані, Римі та Празі.

Дохідність

Протягом II кв. 2015 дохідність в секторі офісної нерухомості в регіоні Європи, Близького Сходу та Африки знизилася. Протягом цього періоду індекс дохідності преміальної офісної нерухомості CBRE в даному регіоні впав на 13 базисних пунктів і склав на 35 б. п. менше, ніж рік тому. Двадцять вісім з 58 ринків, проаналізованих у дослідженні, зазнали зниження дохідності протягом цього кварталу; на тридцяти  ринках регіону ситуація залишилася без змін. Зростання дохідності не спостерігалось ні на одному із ринків. Найбільше падіння відзначено в Брюсселі, де дохідність знизилася на 50 б. п. Менше падіння зафіксоване на ряді інших великих ринків офісної нерухомості, зокрема в Лондоні, Парижі, Франкфурті, Мюнхені, Стокгольмі та Мілані.

У II кв. 2015 дохідність в секторі торговельної нерухомості також знизилася;  індекс дохідності преміальної торгової нерухомості CBRE, розташованої на центральних вулицях ринків Європи, Близького Сходу та Африки, впав на 13 б. п.

Відповідний індекс дохідності преміальних торгових центрів впав на 10 базисних пунктів; загальне падіння цих індексів у порівнянні з минулим роком склало 42 і 34 б.п., відповідно. Зниження дохідності показали 25 з 54 ринків, у той час як на інших 29 ринках аналогічні показники залишилися без змін.

Найбільші зміни відбулися в Брюсселі і Лісабоні: на кожному з ринків дохідність знизилася на 50 б.п. Зниження дохідності відзначено, також, і на інших великих ринках торгової нерухомості, таких як Мілан, Стокгольм, Дублін і Берлін.

У II кварталі 2015 відбулося зниження дохідності в секторі індустріальної нерухомості: індекс дохідності  індустріальної нерухомості CBRE в країнах Європи, Близького Сходу та Африки впав на 15 базисних пунктів. Падіння за рік склало 54 б. п. Зниження дохідності показали 26 ринків, у той час як на інших 25 ринках показники дохідності залишилися без змін. Падіння дохідності на 50 б. п. зафіксовано в Копенгагені, Бухаресті та Единбурзі і на 25 б. п. – на ряді інших ринків, серед яких Париж, Мілан, Барселона і Манчестер.

СТАВКИ ОРЕНДИ

У II кв. 2015 ставки оренди офісної нерухомості на європейських ринках показали невелике квартальне зростання на рівні 0,4%, при цьому зростання у порівнянні з минулим роком склало 2,1%. Орендні ставки офісної нерухомості зросли на одинадцяти ринках, знизилися на трьох і залишилися без змін на інших 44 ринках регіону. Серед великих ринків найбільше зростання відзначено в Дубліні і Барселоні (по 5%). Ставки оренди також виросли в Берліні, Стокгольмі та Лондонському Сіті. Найбільш істотне падіння ставок відбулося в Цюріху (-3,0%). У Москві та Загребі ставки оренди офісної нерухомості також знизилися.

У II кварталі 2015 було відзначено зростання ставок оренди торговельної нерухомості; при цьому в країнах Європи, Близького Сходу і Африки індекс ставок оренди CBRE на торговельну нерухомість на центральних вулицях виріс на 2,9%, а індекс ставок оренди в торгових центрах – на 1,8%. Орендні ставки торговельної нерухомості зросли на одинадцяти ринках, знизилися на трьох і залишилися без змін на інших 40 ринках. Найбільше зростання відмічене в Римі (12,5%). Зростання зафіксоване також в Мілані, Празі та Осло. Серед трьох ринків з негативною динамікою, найпомітніше зниження відбулося в Москві, де за квартал орендні ставки скоротилися на 8,1%.

У II кварталі 2015 ставки оренди в сегменті індустріальної нерухомості зросли; в країнах Європи, Близького Сходу та Африки розрахований індекс CBRE  для орендних ставок на індустріальну нерухомість збільшився на 1,0% за квартал і перевищив рівень минулого року на 1,2%. Дев’ять ринків з  51 дослідженого ринку показали зростання, два ринки показали падіння, на інших 40 ринках ситуація залишилася без змін. Найбільш істотне збільшення орендних ставок було відзначено у Великобританії, де в Лондоні та Единбурзі ставки виросли більш ніж на 7%. Зростання спостерігалося також в Цюріху, Мілані та Гельсінкі, в той час як падіння відбулося тільки в Гетеборзі та Києві.

Аналіз проводився на основі щоквартального моніторингу  ринків у різних країнах регіону Європа, Близький схід та Африка (EMEA), який включив в себе 58  ринків офісної нерухомості, 54 ринки торговельної нерухомості та 51 ринок промислової та індустріальної нерухомості.

Дохідність ІІ кв. 2015 рік

cats1 cats2

Орендні ставки ІІ кв. 2015 рік

cats3cats4

Схожі новини

Рекордні обсяги інвестицій в I кварталі 2020 року відбулися завдяки угодам, укладеним в останньому кварталі 2019 року

Відновлення роботи офісів та повернення працівників на робочі місяці

Скорочення орендних площ та часткова віддалена робота: якою буде робота компаній в Україні після закінчення карантину

Covid-19 та ринок нерухомості України: що відбувається і чого очікувати

Перспективи ринку гнучких офісів: зростаючий попит та позитивні очікування бізнесу в умовах кризи

Вплив COVID-19 на ринок складської нерухомості в Україні та світі

Як відбувається робота команди CBRE Ukraine в умовах епідемічної ситуації

Вплив Сovid-19 на глобальну економіку та ключові сегменти комерційної нерухомості на фоні кризових періодів попередніх років

Топ-6 порад для ефективної роботи з дому. Як облаштувати «домашній офіс» для ефективної праці?

Сталий попит на складські приміщення та дефіцит вакантних площ у Києві

Вплив вірусу COVID-19 на ринок комерційної нерухомості

Тенденція до пре-лізів на фоні відкладеного попиту та домінування ІТ сектору в структурі орендних угод