write my thesis paper

Колективні робочі простори сьогодні: цінність гнучкості і адаптивності бізнесу

Колективні робочі простори  можуть використовуватися як засіб для відображення культури, цінностей та пріоритетів організації. Певний тип колективного робочого місця, який використовує компанія, навмисно чи ні, може давати уявлення про норми, якими керується компанія в роботі. Наприклад,  офіси з повним обслуговуванням відображають більш формальну, приватну і традиційну культуру, в той час як коворкінг – більш прогресивну, прозору і сучасну. У той час як обидві моделі можуть відображати набагато більше, ніж просто бізнес-культуру, вибір тієї чи іншої моделі, безумовно, є проекцією цінностей, яких компанія дотримується. Організації починають ініціювати використання цієї нової та інноваційної моделі офісного простору для виконання потреб конкретних департаментів або проектних груп, які можуть виділятися з загальної культурної форми стандартного офісного приміщення. Сучасні колективні робочі простори пропонують різні способи підтримки потреб орендарів, як для невеликих приватних фірм, так і для великих державних установ, з метою утримання співробітників шляхом просування інноваційного мислення або можливості отримати сприятливу робочу атмосферу (Global CBRE Research).

Локальне опитування найбільших коворкінг-центрів і офісів з повним обслуговуванням в Києві, проведене CBRE Ukraine в першому кварталі 2018 року, показало, що основний попит на колективні робочі простори в Києві  формують фахівці сфер ІТ та бізнес-послуг у віці від 25 до 44 років, які працюють  віддалено в якості підприємців і консультантів, або в складі невеликих проектних команд та стартапів.

Коворкінг простори пропонують різноманітні умови, які дозволяють орендарям вибирати, де і як вони хочуть працювати, а набір доступних варіантів має ключове значення для сучасних мобільних співробітників. Недавнє опитування великих корпоративних орендарів, проведене Global CBRE Research, показало, що сьогоднішній тип офісного співробітника надає великого значення кращому робочому досвіду, зокрема, функціональності середовища, свободі стилю роботи і почуття спільності співробітників пов’язаних між собою компаній. Ці простори надають роботодавцям унікальну можливість отримати доступ до робочої практики, до якої закликає значна частина їх кадрової бази (Global CBRE Research).

Окрім інформації про вартість оренди, існує ряд елементів, які слід враховувати, при порівнянні витрат на колективні офісні простори з витратами на традиційні орендовані офіси. Крім яскравої інфраструктури і гнучкої культури, що лежить в основі концепції, модель колективного робочого простору в Києві приваблює користувачів невеликих орендних площ, які шукають більш доступні за ціною і термінами рішення, в порівнянні з традиційними договорами оренди. Окрім низької вартості оренди і відсутності процесу перемовин щодо умов договору, іншими основними перевагами коворкінгу над традиційними офісами є прозоре ціноутворення і готові рішення під «ключ».

Окрім інформації про вартість оренди, існує ряд елементів, які слід враховувати, при порівнянні витрат на колективні офісні простори з витратами на традиційні орендовані офіси.

Середня вартість робочого місця в коворкінгу в Києві становить від $70 до $300/місяць, при цьому, чим ближче до центру міста – тим вище ціна. Таким чином, діапазон витрат для приватних офісів в коворкінгу  вищий, починаючи від $100/місяць і досягаючи $700/місяць. Популярністю серед клієнтів в Києві користуються два  формат: відкриті простори і приватні офіси. Так, попит на місце у  відкритому просторі, чи то  концепція незакріпленого або відведеного робочого місця, трохи домінує з показником 55%. З метою отримання максимальної економічної вигоди, більше 80% користувачів вибирають щомісячний тарифний план, а не щоденний або щотижневий, оскільки щомісячні плани зазвичай  у 1,5-2 рази нижче, ніж пропоновані на щоденній основі.

За даними опитування коворкінг користувачів, проведеного Global CBRE Research, приємна атмосфера для знайомств і спільнота однодумців – це головна особливість, на яку користувачі звертають увагу при виборі робочого місця. Додатковим фактором є можливість вибрати зручне місце розташування, що дає можливість змінити звичне домашнє середовище.. У зв’язку із зростаючою кількістю  альтернативних офісів в Києві співробітники мають більше шансів знайти робоче місце, яке відповідає їх перевагам щодо місця розташування та офісної інфраструктури. Такі адаптовані умови робочого середовища стимулюють добробут працівників, так як характер робочого місця все більше впливає  на рівень здоров’я і стресу

У Києві, наприклад, перший інноваційний парк України Unit City нещодавно відкрив коворкінг Chasopys-UNIT, локальний коворкінг бренд, який успішно працює на ринку з 2013 року в центральному діловому районі (ЦДР) столиці. Коворкінг буде працювати в рамках парку Unit City, з метою залучення цільової аудиторії стартапів і підприємців з IT галузі. Ідея полягає в тому, щоб дозволити учасникам спільно працювати в середовищі, що спонукає на обмін знаннями, досвідом та ідеями.

Аналізуючи інтерес за типом  нерухомості, майже 70% респондентів віддають перевагу бізнес-центрам над автономними будівлями і стріт-рітейлом за їх властивості експлуатації. Такий вид нерухомості, як правило, пропонує центральне розташування, велику площу і включає в себе сучасні системи вентиляції, кондиціонування та пожежної безпеки. Ми очікуємо, що ринок колективних робочих місць в Києві буде залишатися динамічним як з боку попиту, так і з боку пропозиції,  як результат істотного зниження традиційних офісних площ на ринку нерухомості.

Схожі новини

Гібридна офісна модель як наслідок злиття фізичного та цифрового простору

Ріст попиту на внутрішньоміські склади на фоні зростаючої конкуренції в секторі e-commerce

Трансформація традиційної моделі шопінгу на фоні пандемії Covid-19 та стрімкий розвиток e-commerce

Сповільнення орендної активності та коливання орендних ставок на фоні пандемії COVID-19

Як пандемія COVID-19 вплине на концепцію, дизайн та використання офісів?

CBRE Ukraine представила інтереси Regus в угоді з оренди офісного приміщення в БЦ Avenue 53

Оптимізація витрат в коворкінгу – нові реалії офісного ринку в пост-карантинному світі

Рекордні обсяги інвестицій в I кварталі 2020 року відбулися завдяки угодам, укладеним в останньому кварталі 2019 року

Відновлення роботи офісів та повернення працівників на робочі місяці

Скорочення орендних площ та часткова віддалена робота: якою буде робота компаній в Україні після закінчення карантину

Covid-19 та ринок нерухомості України: що відбувається і чого очікувати

Перспективи ринку гнучких офісів: зростаючий попит та позитивні очікування бізнесу в умовах кризи