write my thesis paper

Рекордні обсяги інвестицій в I кварталі 2020 року відбулися завдяки угодам, укладеним в останньому кварталі 2019 року

Великі обсяги вказують на значний вільний капітал для інвестицій в європейську комерційну нерухомість.

Київ – Лондон, 12 травня, 2020 – Згідно з останніми даними CBRE, провідної міжнародної консалтингової компанії в сфері нерухомості, загальний обсяг інвестицій в європейську нерухомість досяг в I кварталі 2020 року 85,5 млрд. євро, що на 52% вище за показник аналогічного періоду минулого року. Це рекордний показник обсягу інвестицій в європейську комерційну нерухомість за перший квартал, який перевершує попередній максимум, зафіксований в I кварталі 2015 року.

У Великобританії попередній обсяг інвестицій в I кварталі 2020 року склав 17,2 млрд. євро, що на 33% вище за показник аналогічного періоду минулого року завдяки зміцненню політичної стабільності за підсумками парламентських виборів в грудні 2019 року. У I кварталі 2019 року обсяг інвестицій в Великобританії був менше очікуваного через невизначеність в очікуванні угоди про умови виходу Великобританії з ЄС.

Аналогічно, багато великих ринків континентальної Європи перевершили показники першого кварталу минулого року: в Німеччині, Франції та Іспанії зафіксовано збільшення обсягу інвестицій на 97%, 38% і 54%, відповідно. Рушійними факторами активності на основних ринках стали дві виключно великірамкові  угоди в Німеччині загальною вартістю близько 10 млрд. євро, а також угода вартістю 4,7 млрд. фунтів стерлінгів з придбання інвестиційною компанією Blackstone портфеля студентських гуртожитків IQ у Великобританії.

В Ірландії обсяги інвестицій зросли на 110% в порівнянні з I кварталом 2019 року, досягнувши 1,3 млрд. євро, де особливо високі показники відзначені в сегментах офісної і багатоквартирної житлової нерухомості в Дубліні. В Італії обсяги інвестицій зросли на 5% до 1,8 млрд. євро завдяки позитивним показникам в сегментах індустріальної, складської та роздрібної торговельної нерухомості (багатофункціональна торговельна нерухомість на центральних вулицях і супермаркети). У Скандинавії також відзначені хороші результати: в Швеції зростання склало 97% порівняно з аналогічним періодом минулого року завдяки закриттю угоди Hemfosa/SBB вартістю 3,1 млрд. євро. У країнах Центральної та Східної Європі також зафіксовано зростання в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, викликане збільшенням обсягу інвестицій в Польщі і Чехії. Значний приріст відзначений також в Португалії, Бельгії і Люксембурзі.

Високі показники I кварталу 2020 року в Європі частково обумовлені ефектом відкладення: багато великих угод були ініційовані в другій половині минулого року, але завершені на початку поточного. Проте, після внесення поправки на великі рамкові угоди, обсяги інвестицій в I кварталі 2020 року зросли на 15% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, що відповідає 3-му найкращому показнику першого кварталу за всю історію спостережень.

Ці дані не відображають поточних настроїв на ринку, оскільки про наслідки Covid-19 для європейського інвестиційного ринку можна буде судити лише за результатами II кварталу. Проте хороші показники I кварталу 2020 року свідчать про великий обсяг капіталу, доступного для інвестицій в європейську нерухомість, і надають передумови що інвестиційна активність швидко відновиться після невизначеності, пов’язаної з Covid-19.

Ярослав Горбушко, директор департаменту ринків капіталу CBRE Ukraine, прокоментував:

«В 1 кварталі 2020 року на ринку комерційної нерухомості не було завершено жодної угоди. Інвестори знаходяться у вичікувальній позицій, хоча певна кількість транзакцій може відбутися, враховуючи, що в тяжкі економічні періоди часто спостерігається динаміка зниження цін на нерухомість. В цілому інвестиційна активність найближчим часом буде значною мірою залежати від подальшого сценарію кризи та пост-карантинних заходів.»

“В 1 кварталі 2020 року на ринку комерційної нерухомості не було завершено жодної угоди. Інвестори знаходяться у вичікувальній позицій, хоча певна кількість транзакцій може відбутися, враховуючи, що в тяжкі економічні періоди часто спостерігається динаміка зниження цін на нерухомість. В цілому інвестиційна активність найближчим часом буде значною мірою залежати від подальшого сценарію кризи та пост-карантинних заходів.” – Ярослав Горбушко, директор департаменту ринків капіталу CBRE Ukraine.

Схожі новини

Сповільнення орендної активності та коливання орендних ставок на фоні пандемії COVID-19

Як пандемія COVID-19 вплине на концепцію, дизайн та використання офісів?

CBRE Ukraine представила інтереси Regus в угоді з оренди офісного приміщення в БЦ Avenue 53

Оптимізація витрат в коворкінгу – нові реалії офісного ринку в пост-карантинному світі

Рекордні обсяги інвестицій в I кварталі 2020 року відбулися завдяки угодам, укладеним в останньому кварталі 2019 року

Відновлення роботи офісів та повернення працівників на робочі місяці

Скорочення орендних площ та часткова віддалена робота: якою буде робота компаній в Україні після закінчення карантину

Covid-19 та ринок нерухомості України: що відбувається і чого очікувати

Перспективи ринку гнучких офісів: зростаючий попит та позитивні очікування бізнесу в умовах кризи

Вплив COVID-19 на ринок складської нерухомості в Україні та світі

Як відбувається робота команди CBRE Ukraine в умовах епідемічної ситуації

Вплив Сovid-19 на глобальну економіку та ключові сегменти комерційної нерухомості на фоні кризових періодів попередніх років