write my thesis paper

Майбутнє сьогодні: Робоче середовище

Останнім часом багато уваги приділяється якості робочого середовища як ключовому компоненту привабливості робочого місця в цілому. Подібно до того, як під впливом технологій змінюються звички щодо шопінгу, так само змінюються звички щодо того як ми працюємо – незалежно від того чи є це загальноприйнятим фактом чи ні. Зважаючи на те, що робота є місцем, де ми проводимо більшу частину нашого часу, вражає той факт, що за останні 10 років у даному сегменті відбулось лише кілька незначних змін. Саме тому, найбільш інноваційні компанії стали ініціаторами сучасних тенденцій розвитку офісного середовища починаючи від офісу як приміщення та закінчуючи офісом, як цілою будівлею.

У наш час, щоб підкреслити важливість синхронізації стилю роботи з темпами глобальних змін, слово «швидко-адаптивний» (англ. agile) найчастіше використовується як характерна ознака сучасного робочого простору. Робочий день з 9 до 17 поступово залишається в минулому. Люди різних поколінь хочуть мати право на гнучкість при виборі робочого графіку. Хмарні сервіси та телефони на базі IP-адреси стали першим кроком такої «необмеженої робочим столом» культури, що дозволила співробітнику працювати дистанційно з будь-якого пристрою в будь-якому місці, а також дала можливість декільком користувачам одночасно працювати над одним документом. На сучасному глобальному, гіпер-поєднаному комунікаційними мережами ринку, люди хочуть мати середовище, де вони могли б досягати успіху, мати кар’єрний розвиток, який кидає виклики і, таким чином, дає можливість розвиватись професійно. Тому, швидко-адаптивне офісне середовище зосереджується на забезпеченні гнучкості та мобільності всередині робочого середовища, використовуючи сучасні та ефективні методи, як для індивідуальної роботи, так і для командної.

Сьогодні, офісний простір приймає вигляд та функцію, яку виконують вестибюлі сучасних готелів. Перш за все, така тенденція помітна в компаніях, орієнтованих на майбутнє у таких секторах як бізнес послуги, ІТ, реклама та архітектура, а також в міжнародних бізнес-центрах. Слоган CBRE 2012 року: «Менше простору для мене, більше простору для нас» (англ. ‘less me space, more we space’) отримав багато розголосу ще у 2012 і до сьогодні. Суть даного повідомлення – окреме робоче місце, яке займає все меншу частину офісу, тоді як так звані загальнофункціональні зони стають головною частиною офісного простору. В той час, як першочерговою причиною для створення більш відкритих офісних планувань була можливість робочого процесу в команді та обміну ідеями, ці відкриті офісні середовища задовольняють соціальні потреби працівників, через поєднання місць для спілкування та харчування. Це досягається шляхом забезпечення не лише гарного самопочуття працівників, але й завдяки тому, що компанії фокусуються на концепції здорового способу життя не тільки для топ-менеджменту. Така концепція працює безпосередньо для кожного працівника – від керівників до їх особистих асистентів.

В наші дні високотехнологічне середовище не лише виглядає естетично привабливим, але й має позитивний вплив на ментальне здоров’я працівників, оскільки зменшує рівень стресу та підвищує взаємодію в команді. Такі рішення, як озеленення офісу, інсталяції з водою або використання ефекту білого шуму – є досить дорогими, але є дієвими способами створення спокійної атмосфери в офісі. Бажання підвищити продуктивність призвели до більш комплексного підходу до самопочуття та концепції здорового способу життя працівників, що сприяло появі сертифікатів «WELL», які підтверджують рівень здорових офісних технологій у всьому світі.

Важливим аспектом концепції швидко-адаптивності та новаторства в облаштуванні офісних приміщень, є фокус на зменшенні часу та енергії працівників на виконання домашніх справ, в результаті чого вони можуть звільнити свій час та повністю зосередитись на виконанні робочих завдань.  – Сергій Сергієнко, керуючий партнер CBRE Ukraine

Оздоровчий центр в офісі чи на території бізнес-центру, різноманітне харчування з безлімітною кавою, ретельно підібрані органічні снеки або консьєрж-сервіс, що бере на себе виконання багатьох домашніх справ, кімнати для роботи чи звукоізольовані кімнати для відпочинку та так звані «капсули для сну», кімнати для догляду за дітьми чи бігові доріжки інтегровані у робочий стіл – все це елементи робочого середовища, які адаптовані під вимоги сучасного способу життя.

Отже, суть такого інноваційного та багатофункціонального офісу полягає не лише в досягненні «wow» чи «cool» ефекту, а й у забезпеченні ключових складових сильної бізнес-платформи для утримання працівників. Загальновідомо, що плинність кадрів несе найбільш згубний вплив для організації. І з кожним роком утримання персоналу буде ставати ще більш складним завданням. Вже сьогодні існує значний розрив між старшим поколінням корпоративних працівників у сфері нерухомості, яке неохоче приймає будь-які інноваційні рішення, та новим поколінням офісних орендарів – насамперед Поколінням Y або так званими мілленіалами.

Ні для кого не є секретом, що до 2025 року мілленіали становитимуть 75% від усього працездатного населення (Джерело: The Deloitte Millennial Survey). Так, їх інтереси та звички не можуть бути проігнорованими при розробці сучасного офісного середовища – чи то офісу банку, чи офісу юридичної фірми, фармацевтичної компанії або навіть компанії, що займається торгівлею сировини. Справа не лише в тому, що грошова компенсація не може відшкодувати нудний офісний простір, який не викликає ентузіазму, а й у тому, що традиційна кабінетна система планування офісних приміщень віддалена від тенденцій сучасної реальності.

Нове покоління має кардинально інший тип мислення на відміну від попередніх: особливу прив’язаність до технологій, невимушену культуру та швидкий темп виконання завдань.  – Сергій Сергієнко, керуючий партнер CBRE Ukraine

Тому, якщо компанія хоче залучити, і що більш важливо, втримати талановитих представників нового покоління, вона повинна прагнути забезпечити своїх потенційних співробітників привабливим, інноваційним та багатофункціональним робочим середовищем.

Схожі новини

Перспектива нової пропозиції як виклик існуючим торговим центрам та нова хвиля фуд-моллів

Стрімкий розвиток e-commerce в Україні породжує попит на гнучкі склади

Орендні ставки залишилися незмінними на фоні обмеженої пропозиції та зростаючого попиту

CBRE визнана однією з найкращих компаній роботодавців для жінок у 2019 році згідно рейтингу FORBES

Аналітика та динаміка ринку рітейлу: інвестиції в комерційну нерухомість правда чи міф?

4 липня в Києві – FMCG Logistics Forum 2019

CBRE GROUP, INC. посіла 146 місце в рейтингу FORTUNE 500

Стриманий розвиток ринку комерційної нерухомості на фоні політичної невизначеності через президентські вибори 2019 року

Домінація продовольчого рітейлу на регіональному ринку торгової нерухомості

Зростання орендних ставок на ринку торгової нерухомості Києва у період очікування девелопменту нових проектів

Ринок в очікуванні нової пропозиції, в той час як вакантність впала до рівня десятирічного мінімуму

Орендні ставки на кращі офіси Києва зросли на фоні обмеженої офісної пропозиції