ua

/

en

Visit Another Country or Region

Майбутнє сьогодні: Робоче середовище Новини

Майбутнє сьогодні: Робоче середовище

Останнім часом багато уваги приділяється якості робочого середовища як ключовому компоненту привабливості робочого місця в цілому. Подібно до того, як під впливом технологій змінюються звички щодо шопінгу, так само змінюються звички щодо того як ми працюємо – незалежно від того чи є це загальноприйнятим фактом чи ні. Зважаючи на те, що робота є місцем, де ми проводимо більшу частину нашого часу, вражає той факт, що за останні 10 років у даному сегменті відбулось лише кілька незначних змін. Саме тому, найбільш інноваційні компанії стали ініціаторами сучасних тенденцій розвитку офісного середовища починаючи від офісу як приміщення та закінчуючи офісом, як цілою будівлею.

У наш час, щоб підкреслити важливість синхронізації стилю роботи з темпами глобальних змін, слово «швидко-адаптивний» (англ. agile) найчастіше використовується як характерна ознака сучасного робочого простору. Робочий день з 9 до 17 поступово залишається в минулому. Люди різних поколінь хочуть мати право на гнучкість при виборі робочого графіку. Хмарні сервіси та телефони на базі IP-адреси стали першим кроком такої «необмеженої робочим столом» культури, що дозволила співробітнику працювати дистанційно з будь-якого пристрою в будь-якому місці, а також дала можливість декільком користувачам одночасно працювати над одним документом. На сучасному глобальному, гіпер-поєднаному комунікаційними мережами ринку, люди хочуть мати середовище, де вони могли б досягати успіху, мати кар’єрний розвиток, який кидає виклики і, таким чином, дає можливість розвиватись професійно. Тому, швидко-адаптивне офісне середовище зосереджується на забезпеченні гнучкості та мобільності всередині робочого середовища, використовуючи сучасні та ефективні методи, як для індивідуальної роботи, так і для командної.

Сьогодні, офісний простір приймає вигляд та функцію, яку виконують вестибюлі сучасних готелів. Перш за все, така тенденція помітна в компаніях, орієнтованих на майбутнє у таких секторах як бізнес послуги, ІТ, реклама та архітектура, а також в міжнародних бізнес-центрах. Слоган CBRE 2012 року: «Менше простору для мене, більше простору для нас» (англ. ‘less me space, more we space’) отримав багато розголосу ще у 2012 і до сьогодні. Суть даного повідомлення – окреме робоче місце, яке займає все меншу частину офісу, тоді як так звані загальнофункціональні зони стають головною частиною офісного простору. В той час, як першочерговою причиною для створення більш відкритих офісних планувань була можливість робочого процесу в команді та обміну ідеями, ці відкриті офісні середовища задовольняють соціальні потреби працівників, через поєднання місць для спілкування та харчування. Це досягається шляхом забезпечення не лише гарного самопочуття працівників, але й завдяки тому, що компанії фокусуються на концепції здорового способу життя не тільки для топ-менеджменту. Така концепція працює безпосередньо для кожного працівника – від керівників до їх особистих асистентів.

В наші дні високотехнологічне середовище не лише виглядає естетично привабливим, але й має позитивний вплив на ментальне здоров’я працівників, оскільки зменшує рівень стресу та підвищує взаємодію в команді. Такі рішення, як озеленення офісу, інсталяції з водою або використання ефекту білого шуму – є досить дорогими, але є дієвими способами створення спокійної атмосфери в офісі. Бажання підвищити продуктивність призвели до більш комплексного підходу до самопочуття та концепції здорового способу життя працівників, що сприяло появі сертифікатів «WELL», які підтверджують рівень здорових офісних технологій у всьому світі.

Важливим аспектом концепції швидко-адаптивності та новаторства в облаштуванні офісних приміщень, є фокус на зменшенні часу та енергії працівників на виконання домашніх справ, в результаті чого вони можуть звільнити свій час та повністю зосередитись на виконанні робочих завдань.  – Сергій Сергієнко, керуючий партнер CBRE Ukraine

Оздоровчий центр в офісі чи на території бізнес-центру, різноманітне харчування з безлімітною кавою, ретельно підібрані органічні снеки або консьєрж-сервіс, що бере на себе виконання багатьох домашніх справ, кімнати для роботи чи звукоізольовані кімнати для відпочинку та так звані «капсули для сну», кімнати для догляду за дітьми чи бігові доріжки інтегровані у робочий стіл – все це елементи робочого середовища, які адаптовані під вимоги сучасного способу життя.

Отже, суть такого інноваційного та багатофункціонального офісу полягає не лише в досягненні «wow» чи «cool» ефекту, а й у забезпеченні ключових складових сильної бізнес-платформи для утримання працівників. Загальновідомо, що плинність кадрів несе найбільш згубний вплив для організації. І з кожним роком утримання персоналу буде ставати ще більш складним завданням. Вже сьогодні існує значний розрив між старшим поколінням корпоративних працівників у сфері нерухомості, яке неохоче приймає будь-які інноваційні рішення, та новим поколінням офісних орендарів – насамперед Поколінням Y або так званими мілленіалами.

Ні для кого не є секретом, що до 2025 року мілленіали становитимуть 75% від усього працездатного населення (Джерело: The Deloitte Millennial Survey). Так, їх інтереси та звички не можуть бути проігнорованими при розробці сучасного офісного середовища – чи то офісу банку, чи офісу юридичної фірми, фармацевтичної компанії або навіть компанії, що займається торгівлею сировини. Справа не лише в тому, що грошова компенсація не може відшкодувати нудний офісний простір, який не викликає ентузіазму, а й у тому, що традиційна кабінетна система планування офісних приміщень віддалена від тенденцій сучасної реальності.

Нове покоління має кардинально інший тип мислення на відміну від попередніх: особливу прив’язаність до технологій, невимушену культуру та швидкий темп виконання завдань.  – Сергій Сергієнко, керуючий партнер CBRE Ukraine

Тому, якщо компанія хоче залучити, і що більш важливо, втримати талановитих представників нового покоління, вона повинна прагнути забезпечити своїх потенційних співробітників привабливим, інноваційним та багатофункціональним робочим середовищем.

Актуальні новини

Торгова нерухомість Києва: стабілізація попиту формує стійкість ринку

Київ – 21 березня, 2024 – Згідно з останнім дослідженням CBRE Ukraine, ринок торгової [...]

21.03.2024

Складський ринок Києва: перспективи швидкого відновлення у післявоєнному майбутньому

Київ – 28 лютого, 2024 – Згідно з останнім дослідженням ринку складської нерухомості Києва від [...]

27.02.2024

Відновлення попиту офісних орендарів формує оптимістичні перспективи

Київ – 21 лютого, 2024 – Згідно з останнім дослідженням ринку офісної нерухомості Києва від [...]

21.02.2024

Адаптація офісного ринку Львова до нових реалій: основні зміни та чого очікувати в майбутньому

Тенденції останніх років,  попит та пропозиція на офісному ринку На початку [...]

18.12.2023

Підпишіться та отримуйте свіжі новини на свою електронну пошту

Відправити

Дякуємо!

Ми отримали ваш запит і скоро зв’яжемося з вами.