write my thesis paper

Київський регіон втратив п’яту частину від загального обсягу складських площ внаслідок війни

Київ18 квітня, 2022 – Згідно даних CBRE Ukraine, внаслідок воєнних дій на території Київської області, було зруйновано складські та логістичні комплекси загальною площею близько 364 000 кв. м (включно із офісними приміщеннями та іншими будівлями на території комплексів). Повністю чи частково знищено майже 325 000 кв.м чистих складських площ, що становить 21% від загального обсягу складських площ в Київському регіоні (станом на кінець 2021 загальний обсяг площ склав 1,6 млн кв.м).

Серед складських об’єктів, які були повністю зруйновані, через попадання ракет та внаслідок пожеж:  Mirazh 1 (GBA 29 800 кв.м) основним орендарем якого був ритейлер Foxtrot, Komodor Logistics Park (GBA 68 900 кв.м), складський комплекс Kuehne + Nagel (GBA 19 000 кв.м), розподільчий центр на лівому березі Києва (GBA 24 000 кв.м), який належав найбільшому українському продуктовому ритейлеру ATB, комплекс Prologistic Services (GBA 10 250 кв.м), в якому розташовувалась фабрика з виробництва чаю Lipton, складський об’єкт UTA Service (GBA 23 000 кв.м) та овочеве сховище Vegi Trade (GBA 20 000 кв.м). Тоді як часткової руйнації зазнали розподільчий центр у с. Копилів (GBA 30 460 кв.м), який належить мережі ATB, один з найбільших холодних складів регіону RLC (GBA 63 000 кв.м), складські комплекси West Gate Logistic  (GBA 97 000 кв.м) та Terminal ІІ в м. Буча (GBA 32 000 кв.м), що належать інвестиційній компанії Dragon Capital,  а також фармацевтичний склад Trans West (GBA 9 500 кв.м), розташований в с. Мила. Серед основних орендарів складу West Gate Logistic були: Bohnenkamp Україна, Good Wine, Ekol Logistics Ukraine, Logistic Plus, Watsons, SAVService, DC Ukraine та Mary Kay. Загальний обсяг площ вищеперелічених складів, що зазнали часткової руйнації, складає 164 000 кв.м. 

Найбільше постраждали складські об’єкти, які розташовувалась вздовж автомобільної траси М-06, де значної руйнації зазнали с. Стоянка, с. Петрушки, с. Бузова та Макарівський район.  Саме Житомирський напрямок (М-06) був найбільш популярним для складського будівництва і станом на кінець 2021 року загальна площа складів за цим напрямом складала більше 290 000 кв.м. Порівняно менше руйнувань складських об’єктів припало на Чернігівський (М-01) та Варшавський напрямок (М-07).

 

Проаналізувавши інформацію щодо руйнування складських та логістичних об’єктів Київського регіону, ми можемо припускати про умисне їх знищення з боку агресора. Зараз ми бачимо зруйновані продуктові та фармацевтичні складські комплекси та склади FMCG товарів та товарів загального вжитку. – прокоментувала Наталія Сокирко, керівник департаменту складської та логістичної нерухомості

 

В останні роки попит на складські приміщення в Києві залишався на достатньо високому рівні. Так, знищення 20% складських площ лише у Київському регіоні є свідченням вимушеної релокації логістично-складського хабу у західний регіон, що додатково зумовлено попитом з боку українських компаній, які втратили складські об’єкти унаслідок воєнних дій та компаній, зацікавлених у диверсифікації своїх портфелів нерухомості задля мінімізації ризиків знищення таких об’єктів.

На даний момент здійснення повного аналізу обсягу зруйнованих об’єктів у кв.м не є можливим, оскільки власники нерухомості вивчають масштаби руйнувань.

Схожі новини

CBRE Ukraine надає послуги з технічного обстеження комерційних і житлових будівель та споруд, що постраждали внаслідок військової агресії в Україні

Діяльність CBRE Ukraine під час війни в Україні

Київський регіон втратив п’яту частину від загального обсягу складських площ внаслідок війни

CBRE 12-й рік поспіль названа найбільш шанованою компанією у світі за версією журналу Fortune

CBRE Ukraine бажає спокійних свят

CBRE Ukraine представила інтереси Spaces в угоді з оренди офісного приміщення в інноваційному парку LvivTech.City

ТРЦ Nikolsky — дев’ятий об’єкт у портфелі управління та експлуатації нерухомості CBRE Ukraine

Офісний ринок Львова: яким має бути сучасний бізнес-центр в еру new normal

Компанія CBRE Ukraine переїхала до нового офісу

Попит залишається низьким, але орендна динаміка демонструє ознаки відновлення

Великі компанії переходять у коворкінги, — дані дослідження

Гібридний магазин майбутнього: інтеграція роздрібної торгівлі та логістики в епоху омніканальної нерухомості