write my thesis paper

Функціональність та комфорт є важливішими для працівників аніж «трендовість» робочого простору

Київ, 26 лютого 2020 – Зручності на робочому місці, такі як хороший краєвид з вікна та природне освітлення, мають прямий вплив на мотивацію працівників. Про це йдеться в новому дослідженні CBRE How Workplace Experience Can Boost Employee Engagement.

У новому звіті компанії CBRE, результати опитування показують, що працівники цінують функціональність і комфорт на робочому місці та надають перевагу гарному краєвиду з вікна, природному освітленню та якісному сервісу доставки харчування в офіс.

CBRE проаналізувала результати опитування 1600 офісних працівників в Північній Америці, проведеного консалтинговою компанією в сфері HR Future Workplace та компанією, що займається технологіями розумних будинків View Inc., щоб визначити, наскільки зручності на робочому місці можуть впливати на рівень задоволеності та мотивації працівників.

Незважаючи на те, що найбільш впливовими факторами на залучення працівників є довіра до менеджменту, цінності компанії та можливості для кар’єрного росту, велику роль також відіграють зручності на робочому місці.

Зокрема, опитування виявило топ-5 офісних рішень, яким надають перевагу працівники. Серед них 53% співробітників надають перевагу гарному краєвиду з вікна, 53% – природному освітленню офісу, а 44% відзначають важливість сервісу доставки харчування чи доступу до кафетерія. Окрім того, 37% респондентів включили наявність кухні в офісі серед найцінніших зручностей, а 28% обрали open space як краще планувальне рішення для офісного простору.

За результатами опитування, наявність зручностей на робочому місці впливає на загальний рівень вмотивованості у 95% працівників. Наприклад, респонденти, які мають доступ до природного освітлення на своїх робочих місцях, на 67% частіше повідомляють, що задоволені своєю роботою та компанією.

Крім того, працівники, які мають можливість працювати за різними робочими станціями, такими як персональні або нефіксовані робочі місця, кімнати для відпочинку та сну, м’які зони, які «одомашнюють» робоче місце,  з вірогідністю у 91% більше задоволені своїм офісом та роботодавцем.  Деякі респонденти зазначили, що наявність скляних фронт-офісів асоціюється з “прозорим” та демократичним  керівництвом, а самі працівники відчувають себе впевненіше щодо управлінських рішень. Що цікаво, наявність в офісі хорошого coffee point, може оцінюватись співробітниками як заохочення та допоможе відчувати себе інтегрованими в культуру компанії

Варто зазначити, що і в  Україні за останні роки дуже змінилась офісна культура. При виборі офісного простору орендарі звертають увагу на технічне оснащення приміщення, на  правильне освітлення, в тому числі й природнє, а також на дотримання стандартів розподілення офісної площі на одного працівника, що складає 6-8 кв.м/людина. Окрім того, обладнання робочого місця якісними і багатофункціональними офісними меблями уже стало невід’ємною частиною планувальних рішень серед компаній, особливо зі сфер IT та креативних індустрій.

 

Наразі в Києві ми спостерігаємо активний тренд на open space з неформальними робочими зонами, як найбільш затребуваним планувальним рішенням для офісного простору. Саме такі офіси орендують компанії зі сфер IT, FMCG та сучасні «молоді компанії», що швидко розвиваються.  Серед інших трендів, які набирають популярності в Україні, це обладнання дитячих кімнат та зон або місць для спорту в офісах. У першому випадку, все більше офісів облаштовують такі зони, а деякі компанії навіть звертаються за послугами професійних нянь. Проте варто зазначити, що під час перебування дітей в офісі, юридично за дітей несуть відповідальність батьки. Що стосується спортивних зон, у більшості випадків це може бути кімната або спеціально обладнане місце  для йоги або пілатесу, так як  для серйознішого спортивного обладнання необхідний кваліфікований спеціаліст в штаті компанії, який буде нести відповідальність за безпеку працівників в спортивній зоні. Згідно з чинним законодавством, такою людиною є Інженер з охорони праці  – Георгій Ніколаєв, керівник департаменту управління проектами та технічного консалтингу, CBRE Ukraine.

Результати дослідження демонструють зміну відношення працівників до робочого місця та середовища, а саме встановлення емоційного зв’язку та інтеграції в корпоративну культуру компанії. Фізичне робоче середовище – одне з небагатьох напрямків, що знаходиться під прямим контролем компанії і впливає на емоційний досвід працівника. Робоче місце стало інструментом, що відображає корпоративні цінності. Компанії вже сьогодні, інвестують і поліпшують умови робочого простору для задоволеності та комфорту своїх співробітників.

Схожі новини

Гібридна офісна модель як наслідок злиття фізичного та цифрового простору

Ріст попиту на внутрішньоміські склади на фоні зростаючої конкуренції в секторі e-commerce

Трансформація традиційної моделі шопінгу на фоні пандемії Covid-19 та стрімкий розвиток e-commerce

Сповільнення орендної активності та коливання орендних ставок на фоні пандемії COVID-19

Як пандемія COVID-19 вплине на концепцію, дизайн та використання офісів?

CBRE Ukraine представила інтереси Regus в угоді з оренди офісного приміщення в БЦ Avenue 53

Оптимізація витрат в коворкінгу – нові реалії офісного ринку в пост-карантинному світі

Рекордні обсяги інвестицій в I кварталі 2020 року відбулися завдяки угодам, укладеним в останньому кварталі 2019 року

Відновлення роботи офісів та повернення працівників на робочі місяці

Скорочення орендних площ та часткова віддалена робота: якою буде робота компаній в Україні після закінчення карантину

Covid-19 та ринок нерухомості України: що відбувається і чого очікувати

Перспективи ринку гнучких офісів: зростаючий попит та позитивні очікування бізнесу в умовах кризи