write my thesis paper

Торгівельна нерухомість уповільнила темпи розвитку у 1 півріччі 2014 р.

Згідно з даними консалтингової компанії CBRE, в результаті зниження споживчого попиту, за перші п’ять місяців 2014 оборот організованої роздрібної торгівлі в Києві істотно скоротився (-5,7%) вперше з 2009 р, що в свою чергу відзначилося на попиті на торгівельні площі з боку ритейлерів.

В таких умовах ритейлери призупинили плани щодо розширення своїх мереж і сконцентрувалися на оптимізації бізнесу за рахунок скорочення витрат. Найбільш радикальним заходом в рамках даної стратегії був вихід з ринку або закриття збиткових магазинів з метою скорочення орендних витрат, які різко зросли у зв’язку з девальвацією національної валюти. Серед мереж, які залишили український ринок в 1П 2014 р були: російська мережа спортивного одягу Bosco Sport, французький взуттєвий бренд Minelli, американський бренд одягу Esprit, німецька мережа будівельних гіпермаркетів OBI, російська мережа продуктових супермаркетів «Перекресток». Інші ритейлери закривали неприбуткові магазини, які демонстрували найбільший спад продажів або різке збільшення витрат на оренду магазинів в гривнях, або обидва показники разом. Ще одним варіантом антикризової стратегії деяких роздрібних мереж стало скорочення орендованих торгівельних площ на 30-50%.

Однак мали місце і позитивні тенденції, деякі ритейлери розширювали свої роздрібні мережі або заявляли про заплановані відкриття, незважаючи на зниження споживчого попиту. Наприклад, данська компанія JYSK, відкрила два нових магазини в ТРЦ Gulliver (700 кв. м) і ТРЦ «Аркадія» (850 кв. м), Auchan Group, оголосила про плани відкрити до кінця року новий продуктовий гіпермаркет (11000 кв. м ) в ТРЦ «Проспект», турецький ритейлер LC Waikiki планує відкрити свій третій магазин (1100 кв. м) в ТРЦ Sky Mall, а LPP Group SA орендувала 3 000 кв. м для відкриття всіх п’яти брендів компанії (Reserved, Mohito, Cropp Town, House, SinSay) в ТРЦ «Проспект». Крім того, в 1 півріччі на ринку Києва дебютували британський взуттєвий мультибренд Keddo, іспанська бренд одягу Pedro del Hierro, італійські мережі білизни Calzedonia і Intimissimi, а також французька мережа булочних Paul.

Схожі новини

Рекордні обсяги інвестицій в I кварталі 2020 року відбулися завдяки угодам, укладеним в останньому кварталі 2019 року

Відновлення роботи офісів та повернення працівників на робочі місяці

Скорочення орендних площ та часткова віддалена робота: якою буде робота компаній в Україні після закінчення карантину

Covid-19 та ринок нерухомості України: що відбувається і чого очікувати

Перспективи ринку гнучких офісів: зростаючий попит та позитивні очікування бізнесу в умовах кризи

Вплив COVID-19 на ринок складської нерухомості в Україні та світі

Як відбувається робота команди CBRE Ukraine в умовах епідемічної ситуації

Вплив Сovid-19 на глобальну економіку та ключові сегменти комерційної нерухомості на фоні кризових періодів попередніх років

Топ-6 порад для ефективної роботи з дому. Як облаштувати «домашній офіс» для ефективної праці?

Сталий попит на складські приміщення та дефіцит вакантних площ у Києві

Вплив вірусу COVID-19 на ринок комерційної нерухомості

Тенденція до пре-лізів на фоні відкладеного попиту та домінування ІТ сектору в структурі орендних угод