write my thesis paper

Домінація продовольчого рітейлу на регіональному ринку торгової нерухомості

Київ, 18 квітня 2019 – Згідно даних компанії CBRE Ukraine, опублікованих в огляді ринку торгової нерухомості, в 2018 році обсяг товарообігу по Україні продемонстрував ріст на 5,6% р/р, з найвищими показниками зростання у Івано-Франківській (+11,9% р/р), Київській (+10,4% р/р) та Житомирській (+10% р/р) областях, виключаючи тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей. В той же час, було зафіксовано зростання реального наявного доходу на +10% р/р, що стало позитивним поштовхом до регіональних споживчих витрат. Відтак, у 2018 році українські споживачі були менш чутливими до цін, ніж у період економічної кризи 2014-2015 рр.

В fashion сегменті, міжнародні рітейлери такі як LC Waikiki, LPP, Miniso та USUPSO були найбільш активними щодо розширення на регіональних ринках. Традиційно, сектор продовольчого рітейлу займав значну частку регіонального роздрібного ринку. Так, ATБ, найбільший український продовольчий дискаунтер, збільшив свою мережу на  близько 80 магазинів у 2018 році, де загальна кількість магазинів по всій країні склала 990  (приблизно +8% р/р). Таке розширення ATБ було прискорене придбанням у 2017 році магазинів Colibris та супермаркету Billa у Одесі. Відповідно до тренду на формати магазинів «біля дому», ATБ представив свій перший магазин ATБ Express у Запоріжжі, який для компанії став експериментальним для виходу на ринок. Незважаючи на переважно преміум сегмент магазинів Novus, рітейлер також відкрив свій перший Novus Express у Ірпіні (Київська область) у  форматі магазину «біля дому». Натомість, Auchan Group оголосила про свою присутність у Дніпрі, відкривши перший в країні магазин формату superstore – Auchan (3 500 кв.м) у ТРЦ «Дафі». Протягом 2018, рітейлер розширив свою присутність на ринку на близько 35% р/р і збільшив число магазинів до 27. Тим часом, Fozzy Group зросла за рахунок 7 магазинів Silpo нової концепції  і 12 дисконт-магазинів Fora (приблизно +7,2% р/р по всій країні, нараховуючи близько 700 магазинів Fozzy Group).

Нова регіональна пропозиція була обмежена і представлена ТЦ Woodmall (10 000 кв.м) у Хмельницькому та другою чергою ТЦ Gagarin Plaza (20 000 кв. м) у Одесі. Темпи девелопменту нових проектів були дещо уповільненими через відсутність фінансування, хоча деякі девелопери планували оновити існуючі проекти мотивуючись зростанням споживчого попиту. Так, два торгові центри у Дніпрі: ТРЦ «Дафі» (16 000 кв.м) та ТРЦ «Мост Сіті» (25 000 кв.м) знаходяться на етапі  реконструкції і будуть відкриті в новому форматі у 2019. Очікується, що період 2019-2020 років буде насиченим з точки зору введення нових об’єктів, де їх площа становитиме близько 207 500 кв.м. Забезпеченість якісними торговими приміщеннями на 1 000 жителів у найбільших містах залишилася практично незмінною: 155 кв.м у Харкові, 200 кв.м у Дніпрі, 203 кв.м у Львові та 243 кв.м у Одесі. Така невелика зміна в регіональній пропозиції була результатом обмеженої нової пропозиції на ринку у 2018.

Схожі новини

Компанія CBRE Ukraine переїхала до нового офісу

Попит залишається низьким, але орендна динаміка демонструє ознаки відновлення

Великі компанії переходять у коворкінги, — дані дослідження

Гібридний магазин майбутнього: інтеграція роздрібної торгівлі та логістики в епоху омніканальної нерухомості

Компанія CBRE Ukraine завершила угоду з оренди торгового приміщення для компанії «Текстиль-Контакт»

Вперше в Україні стартує дослідження ринку коворкінгів

Пандемія Covid-19 стимулює розвиток омніканального ритейлу

Зростаючий попит з боку e-commerce стимулює відновлення ринку

Трансформація офісів та перехід ринку орендодавця до ринку орендаря

CBRE Ukraine буде здійснювати технічне управління та експлуатацію бізнес-центру RichPort

Пандемія та нерухомість: глобальний вплив на локальний ринок офісів

Гібридна офісна модель як наслідок злиття фізичного та цифрового простору