write my thesis paper

Ділова активність на офісному ринку Києва зумовила зростання валового поглинання в першій половині 2018 року

Київ, 28 серпня 2018 – Позитивна динаміка  ділової активності в перші 6 місяців 2018 року сприяла зростанню попиту орендарів на угоди з розширення вже орендованих та нових офісних приміщень. За підсумками першого півріччя обсяг валового поглинання становив близько 81 000 кв. м, що на 36% перевищує показник аналогічного періоду минулого року, таким чином демонструючи  ріст офісного ринку. Загальна орендна активність в 1П 2018 склала приблизно 101 000 кв. м. Щодо структури нових угод з оренди офісних приміщень, 61% від загального обсягу попиту на оренду припав на угоди з переїзду, тоді як  29% орендованого простору склали угоди з розширення, в основному представлені орендарями зі сфери ІТ та телекомунікацій. Серед завершених угод в сегменті можна відзначити оренду приміщень у БЦ “Поділ Херітедж” та Maidan Plaza компанією Regus, у Unit City компанією «Часопис» та у ТЦ Globus компанією New Work Labs. Угоди за типом переїзд з розширенням, а також угоди з оренди компаній, що вперше вийшли на ринок, склали 9% та 3% відповідно.

У 1П 2018 року пропозиція на офісному ринку Києва збільшилась на 2 200 кв. м., таким чином загальна пропозиція залишилась практично незмінною на рівні 1,72 млн. кв. м. Нова ж пропозиція була представлена офісною будівлею у складі 1-ої черги Unit City. Введення в експлуатацію решти 1-ої черги було перенесено на 2020 рік, що обмежило очікуваний річний обсяг нової пропозиції Києва на 23 400 кв. м. Загальна площа якісних приміщень в Києві, які знаходяться на стадії девелопменту, становила близько 120 000 кв. м на кінець 1П 2018, з яких близько 65 000 кв. м плануються до введення в експлуатацію до кінця 2018 року.

Внаслідок обмеженої нової пропозиції  та прискорення орендної активності, середня вакантність скоротилася на 5 п.п. з 17% до 12% з початку року, а декларовані орендні ставки збільшилися на 10%-20% протягом 1П 2018. Натомість, найвища ефективна ставка оренди залишалася стабільною на рівні $23/кв.м/місяць.

Інвестори розширили спектр інвестицій від найкращих офісних активів до розгляду можливості створення додаткової вартості об’єкта.  Значними  угодами першого півріччя стали придбання офісного об’єкта на вул. Велика Васильківська, 98 (9 000 кв. м) та бізнес центру «Пори року» (8 000 кв. м) компанією Dragon Capital Investments Limited, а також придбання офісного об’єкта на вул. Велика Васильківська, 100 (5 600 кв. м) компанією ПБГ «Ковальська».

Зважаючи на зростаючі темпи відновлення економіки, можна сподіватися на відповідну активізацію попиту орендарів. Офісний сегмент залишається найбільш привабливим на ринку комерційної нерухомості, тому поява запитів на великомасштабні офісні приміщення та дефіцит якісних офісних будівель повинен прискорити ріст обсягу нової спекулятивної пропозиції в найближчій перспективі. Враховуючи низку великих офісних проектів, що знаходяться на ранніх етапах будівництва, збільшення спекулятивної пропозиції можна очікувати уже протягом наступних 2-3 років, а диференціація за якістю та орендними ставками збережеться. – Сергій Сергієнко, керуючий партнер CBRE Ukraine

Схожі новини

Рекордні обсяги інвестицій в I кварталі 2020 року відбулися завдяки угодам, укладеним в останньому кварталі 2019 року

Відновлення роботи офісів та повернення працівників на робочі місяці

Скорочення орендних площ та часткова віддалена робота: якою буде робота компаній в Україні після закінчення карантину

Covid-19 та ринок нерухомості України: що відбувається і чого очікувати

Перспективи ринку гнучких офісів: зростаючий попит та позитивні очікування бізнесу в умовах кризи

Вплив COVID-19 на ринок складської нерухомості в Україні та світі

Як відбувається робота команди CBRE Ukraine в умовах епідемічної ситуації

Вплив Сovid-19 на глобальну економіку та ключові сегменти комерційної нерухомості на фоні кризових періодів попередніх років

Топ-6 порад для ефективної роботи з дому. Як облаштувати «домашній офіс» для ефективної праці?

Сталий попит на складські приміщення та дефіцит вакантних площ у Києві

Вплив вірусу COVID-19 на ринок комерційної нерухомості

Тенденція до пре-лізів на фоні відкладеного попиту та домінування ІТ сектору в структурі орендних угод