write my thesis paper

Близько 11,1 млн. кв.м нових торгових центрів знаходяться на стадії будівництва в регіоні Європа, Близький Схід та Африка

Лондон – Київ, 13 листопада 2017 року – За даними CBRE, провідної міжнародної консалтингової компанії в сфері нерухомості, за перші шість місяців 2017 року в регіоні Європа, Близький Схід та Африка завершено будівництво 1 млн. м2 нових торгових центрів, а ще 11,1 млн. м2 знаходиться на стадінї девелопменту.

Найбільша будівельна активність в сегменті торгових центрів спостерігається в Туреччині, Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) і Росії: на частку цих ринків припадає понад 50% від загального обсягу незавершеного будівництва в 2017 році.

У Туреччині в 1 півріччі поточного року було збудовано 300 000 м2 нових площ, а ще 2,2 млн. мзнаходяться на стадії будівництва – країна зберігає лідируючі позиції за цим показником.

ОАЕ знаходяться на другому місці: загальна площа споруджуваних тут торгових центрів становить на даний момент трохи менше 2 млн. м2, причому, понад три чверті проектів зосереджено в Дубаї. Нові проекти, що виходять на ринок, намагаються забезпечити собі конкурентну перевагу, пропонуючи сервіси та можливості, які важко реплікувати в онлайн-торгівлі. Так варто зазначити проект торгового центру Meydan One Mall, на території якого, крім більш ніж 100 кафе та ресторанів, буде представлений найбільший в світі критий гірськолижний схил і квартал з люксовими брендами.

В Європі темпи будівництва нових торгових центрів найбільш високі в країнах Східної Європи: велика кількість споруджуваних проектів спостерігається в Росії, Польщі та Україні. У Росії на даний момент будується 1,9 млн. м2 торговельних центрів, що в значній мірі пов’язано з поліпшенням макроекономічних чинників, які в поєднанні з хорошими прогнозами роздрібних продажів починають покращувати настрої серед забудовників.

Щодо України,  станом на 1 півріччя 2017 загальний обсяг пропозиції торгових центрів на ринку Києва зріс до 1,06 млн. м2 (+0,8% порівняно з початком року), а прогнозований об’єм нової пропозиції може досягти 56 000 м2  до кінця року,  що втричі менше показника минулого року. Однак, зменшення обсягу нової пропозиції у 2017 році може стати передумовою для прискорення поглинання вакантних площ на ринку.

Серед країн Західної Європи найбільше нових торгових центрів буде побудовано в Великобританії, де протягом наступних п’яти років буде введено 460 000 м2 нових площ.

Франція займає друге місце (409 000 м2), за нею з невеликим відривом слідує Іспанія (345 000 м2). Відновлення економіки в Іспанії підвищує ефективність активів, а також покращує настрої серед інвесторів та забудовників.

Розширення існуючих торговельних центрів залишається популярним способом збільшення площі, особливо на ринках Західної Європи. У регіоні Європи, Близького Сходу та Африки на долю проектів розширення припадає 20% загальної площі торгових центрів. Велика кількість проектів розширення запланована або вже здійснюються в Великобританії, Ірландії та Австрії. Велика Британія відноситься до ряду європейських країн з найбільшим числом проектів розширення: на частку одного тільки  Лондонського Вестфілду припадає 69 000 м2.

Ендрю Фіппс, Директор відділу досліджень ринку торгової нерухомості у Великобританії та регіоні Європа, Близький Схід та Африка, CBRE, прокоментував:

«Темпи будівництва торговельних центрів досі тісно корелюють з прогнозованими ринковими продажами. Не дивно, що ринки, на яких очікується хороший рівень продажів в сфері роздрібної торгівлі, особливо привабливі для забудовників і рітейлерів, а коефіцієнт використання площ залежать від можливостей, пропонованих такими ринками.

Проекти розширення торгівельних центрів все частіше забезпечують зростання обсягів будівництва та свідчать, що добре продумані проекти готові адаптуватись до структурного переміщення, що відбувається на ринку роздрібної торгівлі, протиставляючи розповсюдженню електронної комерції збільшення долі площ під традиційну торгівлю, яка пропонує унікальні можливості та враження».

Схожі новини

2018 став рекордним для інвестицій в європейську нерухомість

CBRE Group, Inc. (NYSE: CBG) розташувалась на 1 позиції в рейтингу Найбільш шанованих компаній від FORTUNE

Майбутнє сьогодні: Робоче середовище

CBRE Ukraine стала кращою компанією у номінації «Управляюча компанія року» в рамках IV EE Real Estate Forum & Project Awards

CBRE Ukraine святкує 10 років успіху на українському ринку

CBRE запускає проект, що відповідає зростаючому попиту клієнтів на гнучкі офісні рішення

Готельний ринок Києва продовжує розвиватись та стає вихідною платформою для нових готельних брендів

Компанія CBRE Ukraine завершила угоду з оренди офісного приміщення для компанії Intetics

Тенденція до подальшого зниження вакантності на складському ринку Києва обумовлена обмеженою новою пропозицію

Euromoney назвала CBRE Group кращим консультантом з нерухомості у Західній Європі

CBRE Ukraine повідомляє про призначення Анни Марсової на посаду старшого консультанта департаменту торгової нерухомості

Все більше міжнародних брендів виходять на ринок Києва, проте нова пропозиція залишається обмеженою