write my thesis paper

Відновлення роботи офісів та повернення працівників на робочі місяці

Пандемія Covid-19 різко змінила звичний уклад життя. Наслідки COVID-19 будуть значними для усіх нас, а шлях до відновлення бізнесу стане непростим та нестабільним. Процес повторного відкриття офісів та початку робити працівників вимагає нового досвіду, співпраці та комунікації. Ми хочемо поділитися своїм досвідом та порадами на основі зростаючих запитів, детальних інструкцій, технічних специфікацій, протоколів та інструментів, розроблених для наших клієнтів та для власного робочого місця CBRE.

Оскільки урядові обмеження дозволяють повертатися на роботу, а бізнесу в цілому дозволяється знову відкривати робочі місця, орендарям слід бути готовим визначити власні правила та політику повернення працівників, клієнтів та відвідувачів до своїх офісів. Сюди можна включати такі фактори, як наявність широкого тестування, надійний та постійний доступ до основних засобів гігієни та засобів індивідуального захисту, здатність підтримувати соціальне дистанціювання та часте прибирання, а також нормативні вимоги та впровадження передового досвіду.

Безпечний план

Усі робочі середовища – будь то офіси, склади, роздрібні магазини чи виробничі приміщення – потребують ретельного огляду та розроблення плану. Ще одним важливим кроком є створення робочої групи, що складається з представників різних відділів, яка допоможе планувати та контролювати усі кроки з відновлення роботи в цілому. До таких груп можуть входити керівники із наступних відділів:

 • Управління та менеджменту
 • HR
 • Екологічної безпеки та охорони здоров’я
 • Операційної діяльності
 • Нерухомості
 • Фінансів
 • Юридичного
 • ІТ та технологій
 • Стратегії робочого місця
 • Закупівлі
 • Безпеки та управління кризовими ситуаціями
 • Зв’язку та комунікацій
Розробка плану на повернення співробітників в офіс

Наш досвід підтримки клієнтів в Азії свідчить про те, що відновлення робочих місць та комерційних установ не є простим. Передбачуваність є критичною, оскільки до важливих заходів слід підходити принципово новими способами. Деякі ключові кроки наводимо нижче.

Безпека, здоров’я та добробут

Компанії повинні готуватися до більш вибагливих працівників, які очікуватимуть постійних гарантій, що вони працюють у безпечному середовищі. Це стосуватиметься чіткого відображення актуальної інформації про безпеку, здоров’я та оздоровлення для працівників, відвідувачів та усіх хто перебуває в будівлі на постійній основі.

Залучення зацікавлених сторін

Відносини з ключовими зацікавленими сторонами повинні бути відновлені, оскільки компанії мобілізуються, щоб повернутися на робоче місце. Як власникам, так і орендарям на самому початку планування необхідно визначити коло партнерів, з якими важливо налагодити комунікацію до відновлення роботи в приміщеннях. Важливо визначити функціональні підрозділи і кількість осіб, які повернуться в першу чергу, а також оцінити ефективність роботи при поєднанні підходів роботи в офісі і віддалено. Також ми рекомендуємо використовувати гнучкий підхід до організації робочого процесу, наприклад, ввести нефіксовані години робочого дня.

Вимоги до бізнесу та нові умови роботи

Рані уроки із Китаю показують, що повернення команд на роботу в режимі «усі і одразу» є нерозумним і несумісним з більшістю вказівок служб охорони здоров’я, які рекомендують поступово скорочувати заходи по соціальному дистанціюванні. Роботодавці повинні скласти план, який дозволяє поступово збільшувати кількість людей, які повертаються до роботи.

Закупівлі та фінансові рішення

Як орендарі, так і орендодавці повинні серйозно розглянути нові рівні обслуговування, матеріали та заходи, необхідні для сприяння поверненню на робоче місце. Приклади областей, які можуть потребувати розширених заходів з пошуку та збільшення фінансування, включають посилене прибирання, введення нових протоколів доступу (наприклад, скрініг температури), збільшення кількості запасів, таких як дезінфікуючі засоби для рук, серветки, рукавички, маски, конфігурація робочих середовищ та пов’язаних з ними технологій та обладнання, технології відстеження та безконтактні технології тощо.

Портфель нерухомості та стратегія робочого місця

Орендарі повинні провести цілісний огляд нових вимог для бізнесу та наслідків для портфеля, щоб оцінити та оптимізувати їх середньо- та довгострокові позиції з урахуванням змін у стратегії щодо свого робочого місця після COVID-19. Більш того, необхідно врахувати досвід використання технологій для віддаленої роботи, який може бути успішно інтегрований в майбутні бізнес-процеси і дозволить деяким співробітникам працювати віддалено з будь-якої точки.

Повернення працівників в офіс

Підготовка до повторного відкриття вимагає розробки детальних планів для кожного місця та переналаштування фізичного середовища для підтримки соціального дистанціювання і постійних комунікацій.

Готовність об’єкту

Процес готовності офісу чи об’єкту обширний і це передбачає  проведення всебічної оцінки фізичного стану будівлі та вжиття усіх заходів для підготовки до повторного відкриття. Необхідно провести аудит інженерних систем об’єкта, включаючи систему вентиляції і кондиціонування, забезпечити заміну фільтрів в разі потреби, а також забезпечити підвищену дезінфекцію поверхонь і меблів та всіх загальних зон (кухні, кафетерії, принтерні зони та копіювальне обладнання і т.д.). Власникам нерухомості не варто забувати про систему регулярної комунікації для орендарів з метою інформування про вжиті заходи безпеки на об’єкті.

Реконфігурація офісу

Служби громадського здоров’ям наголошують на тому, що заходи щодо соціального відсторонення повинні відмінятись поступово. Орендарі та власники нерухомості необхідно докласти всіх зусиль для забезпечення заходів щодо зміни фізичного середовища, підтримки фізичного дистанціювання та інших практик безпеки для працівників. З метою забезпечення соціальної дистанції між  співробітниками можна провести зміни всередині офісу, а саме:

Майбутня еволюція робочого простору

Для повернення на робочі місця, у довгостроковій перспективі, має відбутись переосмислення традиційного підходу. Це, в першу чергу, передбачає постійну комунікацію з працівниками та безперервне інформування щодо вжитих заходів безпеки.

Готовність та оперативне реагування

Відтоді як відновиться діяльність та відбудеться повернення на робочі місця, орендарі та власники приміщень мають пильнувати і швидко реагувати на виникнення загроз здоров’ю працівників. Усі мають бути в режимі швидкого реагування в разі повторного спалаху вірусу.

Комунікація

Наразі, в даній ситуації, найважливішим є підтримання ефективної комунікації з усіма працівниками. Особлива увага має приділятись зворотному зв’язку від працівників, особливо що стосується побоювань чи побажань щодо безпеки на робочому місці.

Фінансова політика

Необхідно передбачити збільшення витрат на заходи безпеки в офісі, а саме посилений клінінг та постійну дезінфекція приміщення, а також на засоби індивідуального захисту для працівників. Додаткові кошти мають бути виділені на переоблаштування офісного простору, а саме для дистанціювання працівників на безпечну відстань, модифікацію систем вентиляції, можливо додаткове обладнання для дезінфекції повітря.

Схожі новини

Зростаючий попит з боку e-commerce стимулює відновлення ринку

Трансформація офісів та перехід ринку орендодавця до ринку орендаря

CBRE Ukraine буде здійснювати технічне управління та експлуатацію бізнес-центру RichPort

Пандемія та нерухомість: глобальний вплив на локальний ринок офісів

Гібридна офісна модель як наслідок злиття фізичного та цифрового простору

Ріст попиту на внутрішньоміські склади на фоні зростаючої конкуренції в секторі e-commerce

Трансформація традиційної моделі шопінгу на фоні пандемії Covid-19 та стрімкий розвиток e-commerce

Сповільнення орендної активності та коливання орендних ставок на фоні пандемії COVID-19

Як пандемія COVID-19 вплине на концепцію, дизайн та використання офісів?

CBRE Ukraine представила інтереси Regus в угоді з оренди офісного приміщення в БЦ Avenue 53

Оптимізація витрат в коворкінгу – нові реалії офісного ринку в пост-карантинному світі

Рекордні обсяги інвестицій в I кварталі 2020 року відбулися завдяки угодам, укладеним в останньому кварталі 2019 року