write my thesis paper

2018 став рекордним для інвестицій в європейську нерухомість

Київ – Лондон, 5 лютого 2019 – Згідно останніх даних CBRE, провідної консалтингової компанії  в сфері комерційної нерухомості, обсяги інвестицій в комерційну нерухомість Європи в 2018 році досягли рекордного рівня  €312 млрд, що на 0,3% більше ніж у 2017 році. Нагадаємо, що загальний обсяг інвестицій, який склав €311 млрд був визнаний рекордним у 2017 році.

Франція, Нідерланди, Польща, Португалія та Іспанія досягли рекордно високого рівня обсягу інвестицій в 2018, у той час як в Іспанії та Португалії спостерігалось зростання на більш ніж 50% в порівнянні з 2017 роком (56,9% і 51,4% відповідно). Зростання показників у Іспанії було відзначено у другій половині 2018 року, що пояснюється кількома великими інвестиційними угодами, такими як придбання компанії Hispania компанією Blackstone та купівля контрольного пакету акцій Testa. У Німеччині обсяг інвестицій досяг рекордного рівня другий рік поспіль, з показником в €77 млрд у 2018 році, що на 5,9% більше показника €73 млрд, зафіксованого в 2017 році.

Загальний обсяг інвестицій у Великобританії знизився на 6,5% за рік, так як інвестори були більш обережними у своєму андеррайтингу на фоні геополітичної невизначеності країни. Натомість, інвестиційна активність у центральному Лондоні зросла на 10% у порівнянні з 2017 роком.

Готельний сектор та його альтернативи у 2018 році набули популярності серед інвесторів. Рекордних показників інвестицій досягли сектор готельної нерухомості та альтернативні сегменти (зазвичай активи, вартість яких утворюється з їхнього операційного потенціалу), що  становили  €22 млрд і €21 млрд відповідно, де ріст інвестицій серед альтернативних сегментів був в основному зумовлений сектором охорони здоров’я. Крім того, сектор житлової нерухомості продемонстрував ріст  і привабив високий рівень  інвестицій у розмірі  €50 млрд, що є на 22,4% вищим показником у порівнянні з 2017 роком, закріплюючи за собою позицію другого за величиною класу активів, вперше обійшовши сектор рітейлу.

Проте, офісний сегмент залишився найбільш інвестиційно привабливим із загальним обсягом інвестицій у Європі €127 млрд, що на 6% більше у порівнянні з попереднім роком. У секторі складської та логістичної нерухомості спостерігається зростання обсягу інвестицій протягом усього 2018 року. Крім того, в результаті періоду консолідації підприємств і підписанні ряду великих угод у секторі в 2018 році, рівень інвестицій в 2018 році знизився на 23,5% до €33 млрд. У разі виключення з даного переліку угоди Logicor вартістю в €12.25 млрд, що була укладена в 2017 році, оборот інвестицій сектору складської та логістичної нерухомості зріс на 6%.

2018 став рекордним роком для інвестицій в нерухомість, де найбільші обсяги традиційно займає континентальна Європа. Безумовно, у великих столицях Європи спостерігається дефіцит на кращі інвестиційні об’єкти , що призвело до рекордно низьких ставок капіталізації, проте потоки капіталу до сектору нерухомості залишаються стійкими, оскільки він є більш привабливим у порівнянні з  іншими класами активів. Різниця між ставками капіталізації на кращі офісні приміщення та ставками дохідності облігацій є близькою до рекордно високої, що є позитивним показником для багатьох інвесторів. Сектор готельної нерухомості та його альтернативи продовжують зростання по всій Європі, так як інвестори орієнтовані на диверсифікацію власних інвестиційних портфелів та прагнуть впевненості у цих сегментах, що традиційно менш схильні до циклічності  – Джонатан Халл, керуючий директор CBRE напрямку інвестиційної нерухомості регіону Європа, Ближній Схід і Африка (EMEA)

Схожі новини

Ріст попиту на внутрішньоміські склади на фоні зростаючої конкуренції в секторі e-commerce

Трансформація традиційної моделі шопінгу на фоні пандемії Covid-19 та стрімкий розвиток e-commerce

Сповільнення орендної активності та коливання орендних ставок на фоні пандемії COVID-19

Як пандемія COVID-19 вплине на концепцію, дизайн та використання офісів?

CBRE Ukraine представила інтереси Regus в угоді з оренди офісного приміщення в БЦ Avenue 53

Оптимізація витрат в коворкінгу – нові реалії офісного ринку в пост-карантинному світі

Рекордні обсяги інвестицій в I кварталі 2020 року відбулися завдяки угодам, укладеним в останньому кварталі 2019 року

Відновлення роботи офісів та повернення працівників на робочі місяці

Скорочення орендних площ та часткова віддалена робота: якою буде робота компаній в Україні після закінчення карантину

Covid-19 та ринок нерухомості України: що відбувається і чого очікувати

Перспективи ринку гнучких офісів: зростаючий попит та позитивні очікування бізнесу в умовах кризи

Вплив COVID-19 на ринок складської нерухомості в Україні та світі