write my thesis paper

2018 став рекордним для інвестицій в європейську нерухомість

Київ – Лондон, 5 лютого 2019 – Згідно останніх даних CBRE, провідної консалтингової компанії  в сфері комерційної нерухомості, обсяги інвестицій в комерційну нерухомість Європи в 2018 році досягли рекордного рівня  €312 млрд, що на 0,3% більше ніж у 2017 році. Нагадаємо, що загальний обсяг інвестицій, який склав €311 млрд був визнаний рекордним у 2017 році.

Франція, Нідерланди, Польща, Португалія та Іспанія досягли рекордно високого рівня обсягу інвестицій в 2018, у той час як в Іспанії та Португалії спостерігалось зростання на більш ніж 50% в порівнянні з 2017 роком (56,9% і 51,4% відповідно). Зростання показників у Іспанії було відзначено у другій половині 2018 року, що пояснюється кількома великими інвестиційними угодами, такими як придбання компанії Hispania компанією Blackstone та купівля контрольного пакету акцій Testa. У Німеччині обсяг інвестицій досяг рекордного рівня другий рік поспіль, з показником в €77 млрд у 2018 році, що на 5,9% більше показника €73 млрд, зафіксованого в 2017 році.

Загальний обсяг інвестицій у Великобританії знизився на 6,5% за рік, так як інвестори були більш обережними у своєму андеррайтингу на фоні геополітичної невизначеності країни. Натомість, інвестиційна активність у центральному Лондоні зросла на 10% у порівнянні з 2017 роком.

Готельний сектор та його альтернативи у 2018 році набули популярності серед інвесторів. Рекордних показників інвестицій досягли сектор готельної нерухомості та альтернативні сегменти (зазвичай активи, вартість яких утворюється з їхнього операційного потенціалу), що  становили  €22 млрд і €21 млрд відповідно, де ріст інвестицій серед альтернативних сегментів був в основному зумовлений сектором охорони здоров’я. Крім того, сектор житлової нерухомості продемонстрував ріст  і привабив високий рівень  інвестицій у розмірі  €50 млрд, що є на 22,4% вищим показником у порівнянні з 2017 роком, закріплюючи за собою позицію другого за величиною класу активів, вперше обійшовши сектор рітейлу.

Проте, офісний сегмент залишився найбільш інвестиційно привабливим із загальним обсягом інвестицій у Європі €127 млрд, що на 6% більше у порівнянні з попереднім роком. У секторі складської та логістичної нерухомості спостерігається зростання обсягу інвестицій протягом усього 2018 року. Крім того, в результаті періоду консолідації підприємств і підписанні ряду великих угод у секторі в 2018 році, рівень інвестицій в 2018 році знизився на 23,5% до €33 млрд. У разі виключення з даного переліку угоди Logicor вартістю в €12.25 млрд, що була укладена в 2017 році, оборот інвестицій сектору складської та логістичної нерухомості зріс на 6%.

2018 став рекордним роком для інвестицій в нерухомість, де найбільші обсяги традиційно займає континентальна Європа. Безумовно, у великих столицях Європи спостерігається дефіцит на кращі інвестиційні об’єкти , що призвело до рекордно низьких ставок капіталізації, проте потоки капіталу до сектору нерухомості залишаються стійкими, оскільки він є більш привабливим у порівнянні з  іншими класами активів. Різниця між ставками капіталізації на кращі офісні приміщення та ставками дохідності облігацій є близькою до рекордно високої, що є позитивним показником для багатьох інвесторів. Сектор готельної нерухомості та його альтернативи продовжують зростання по всій Європі, так як інвестори орієнтовані на диверсифікацію власних інвестиційних портфелів та прагнуть впевненості у цих сегментах, що традиційно менш схильні до циклічності  – Джонатан Халл, керуючий директор CBRE напрямку інвестиційної нерухомості регіону Європа, Ближній Схід і Африка (EMEA)

Схожі новини

Перспектива нової пропозиції як виклик існуючим торговим центрам та нова хвиля фуд-моллів

Стрімкий розвиток e-commerce в Україні породжує попит на гнучкі склади

Орендні ставки залишилися незмінними на фоні обмеженої пропозиції та зростаючого попиту

CBRE визнана однією з найкращих компаній роботодавців для жінок у 2019 році згідно рейтингу FORBES

Аналітика та динаміка ринку рітейлу: інвестиції в комерційну нерухомість правда чи міф?

4 липня в Києві – FMCG Logistics Forum 2019

CBRE GROUP, INC. посіла 146 місце в рейтингу FORTUNE 500

Стриманий розвиток ринку комерційної нерухомості на фоні політичної невизначеності через президентські вибори 2019 року

Домінація продовольчого рітейлу на регіональному ринку торгової нерухомості

Зростання орендних ставок на ринку торгової нерухомості Києва у період очікування девелопменту нових проектів

Ринок в очікуванні нової пропозиції, в той час як вакантність впала до рівня десятирічного мінімуму

Орендні ставки на кращі офіси Києва зросли на фоні обмеженої офісної пропозиції