write my thesis paper

Готельний ринок Києва продовжує розвиватись та стає вихідною платформою для нових готельних брендів

Київ, 29 жовтня 2018 – Згідно з даними компанії CBRE Ukraine, які були опубліковані в новому короткому огляді ринку готельної нерухомості Києва, у 3 кв. 2018 року на ринку зберігалась тенденція останніх двох років, а саме зростання привабливості Києва, як туристичного міста на карті Європи.  Завдяки покращенню економічного та геополітичного клімату країни, динаміку росту, як внутрішніх так і зовнішніх туристичних потоків, можна прослідкувати з 2016 року, коли загальна кількість туристів збільшилась на 72% р/р з подальшим ростом у 35% р/р у 2017 році (Київська міська державна адміністрація, 2018). Важливим трендом 1П 2018 року стало збільшення групового туризму на 33,7 п.п р/р до 49,5% у структурі зовнішнього туристичного потоку, що пояснюється промоцією Києва серед туристичних операторів та введенням нових low cost авіаліній, а також вихід нових рейсів компаній, таких як Air Malta, Buta Airways, Brussels Airlines, Ernest Airlines, Ryanair, SkyUp та SWISS.

Проведення Фіналу Ліги Чемпіонів УЄФА 2018 та інших культурних і спортивних подій меншого масштабу стало каталізатором приросту зовнішнього туризму, який склав 850 000 іноземних туристів, що на 25% р/р перевищує минулорічний показник, та росту середньої заповнюваності на ринку, де у квітні 2018 року показник досягнув 59,4%. Так, на кінець 3 кв. 2018 середня заповнюваність склала 52,4% (+2,1п.п. р/р).

Незважаючи на стрімкий ріст попиту, у зв’язку із коливаннями у національній валюті з початку року було зафіксовано незначне збільшення показників ADR (середня ціна номеру) та RevPAR (середня дохідність номеру) у USD порівняно з відповідним періодом минулого року. Таким чином, середній показник ADR якісного номерного фонду Києва досягнув $106 з початку року (+0,3% р/р), а показник RevPAR склав $55,5 з початку року (+4,6% р/р). Порівняно з показниками у UAH, середня ціна номеру якісного номерного фонду Києва збільшилась на 7% р/р до
3 000 грн. з початку року, тоді як середня дохідність номеру зросла на 11% до 1 579 грн. з початку року, що підкреслює залежність показників від коливань курсу UAH до USD. Покращення показника RevPAR деномінованого у доларах США у готелях сегментів luxury, upscale та upper midscale відбулося за рахунок росту ADR, тоді як ріст у готелях сегменту економ та midscale був результатом високого показника заповнюваності готелів.

Загальний обсяг пропозиції якісного номерного фонду Києва збільшився на приблизно 7% з початку року (на 757 номерів) і склав майже 10 800 номерів у 110 об’єктах, де у структурі сегменту переважали готелі класу економ і склали 50% від загальної пропозиції. Так як запуск нових об’єктів був особливо активним у 1П 2018 року, на Київському ринку було введено в експлуатацію два готелі під управлінням міжнародних брендів: Aloft Kiev (310 номерів сегменту upscale компанії Marriott International) та Ibis Kiev Railway Station (281 номер сегменту midscale компанії Accor Hotels), а також два готелі під  управлінням локальних операторів – готель BURSA (33 номери) на вул. Констянтинівській, 11 та Favor Park (133 номери) на вул. Маршала Конєва, 6.

Варто зазначити, що економічна та туристична діяльність України має тенденцію до відновлення, тому очікується подальша стабілізація та ріст економічних показників. Так, за прогнозами WTTC до кінця року внесок ділового туризму (у гривневому еквіваленті) у ВВП прямої туристичної діяльності збільшиться на +10,4% р/р, тоді як внесок туризму з ціллю відпочинку виросте на +7,1% р/р. Очікується, що внесок зовнішнього туризму (у гривневому еквіваленті) у ВВП прямої туристичної діяльності у 2018 році збільшиться на +9,8% р/р, у той же час як внесок внутрішнього зросте на 6,3% р/р.

Завдяки активізації зовнішньої діяльності та просуванню українського готельного ринку, міжнародні готельні мережі починають розглядати готельний ринок Києва як потенційну платформу для виходу, а національні мережі, такі як Reikartz Hotel Group продовжують його освоєння. Наразі 2 об’єкти на просп. Перемоги, 55 готель Ibis (150 номерів) та Adagio City Aparthotel (100 номерів) відомої мережі AccorHotels, яка теж активно розвивається на українському ринку, знаходяться та стадії будівництва та заплановані до введення  в експлуатацію у 2020-2021 рр.

Схожі новини

Готельний ринок Києва продовжує розвиватись та стає вихідною платформою для нових готельних брендів

Компанія CBRE Ukraine завершила угоду з оренди офісного приміщення для компанії Intetics

Тенденція до подальшого зниження вакантності на складському ринку Києва обумовлена обмеженою новою пропозицію

Euromoney назвала CBRE Group кращим консультантом з нерухомості у Західній Європі

CBRE Ukraine повідомляє про призначення Анни Марсової на посаду старшого консультанта департаменту торгової нерухомості

Все більше міжнародних брендів виходять на ринок Києва, проте нова пропозиція залишається обмеженою

Ділова активність на офісному ринку Києва зумовила зростання валового поглинання в першій половині 2018 року

62% компаній планують збільшити інвестиції в технології своїх офісів протягом найближчих 3 років

Колективні робочі простори сьогодні: цінність гнучкості і адаптивності бізнесу

Логістичний ринок України: логістичні оператори нарощують свою долю в сегменті складської логістики

Рекордно низький рівень вакантності незабаром спричинить ріст орендних ставок на ринку офісної нерухомості Києва

CBRE Group, Inc. названа кращим світовим брендом з нерухомості у рейтингу Lipsey Survey 17 рік поспіль